kvalita, co dává směr

Corian

Corian® je umělý kámen vyrobený z přírodních minerálů a čistého akrylového polymeru, které podléhají přísné kontrole v souladu s hygienickými předpisy EU. Corian® je pevný syntetický materiál bez jakýchkoliv spojů vhodný k výrobě kuchyňských desek, stolů, dřezů, umyvadel, obložení a mnoho dalšího.

Hlavní výhody Corianu oproti běžným povrchům

 • tvarovatelný do nejrůznějších tvarů
 • snadná údržba
 • odolný
 • žádné spoje = žádné bakterie
 • široké sprektrum barev a struktur
 • v případě poškození lze vrátit do původního stavu

Na co všechno lze Corian použít

 • kuchyňské desky
 • stoly
 • umyvadla
 • dřezy
 • obložení vnitřních i venkovních stěn
 • a mnoho dalšího..

Nespočet barev a vzorů. Snadná kombinovatelnost. Všestrannost.

Pevné povrchy Corian® jsou nabízeny v mnoha odstínech, tónech a doplňkových paletách pro různé možnosti použití. Lze jej dobře kombinovat i ostatními materilámi  - ocel, dřevo, sklo a další. 

Corian® lze použít nejen jako pracovní kuchyňkou desku, ale také k výrobě umyvadel, obkladů do koupelny či designového nábytku.


Údržba Corianu

Při správném čištění zabraňuje materiál Corian®  hromadění usazenin a množení plísní a bakterií. Ke každodenní údržbě postačí běžný mycí prostředek a vlhký hadřík z mikrovláknaDíky zaobleným obkladům máte jistotu, že v blízkosti dřezu nebudou žádné úseky, ve kterých by se hromadily nečistoty či vlhkost.

Každodenní čištění
I když tekutiny nemohou do povrchu Corian® proniknout, doporučujeme jakékoli rozlité tekutiny ihned otřít. Většinu skvrn snadno odstraníte vlhkým hadříkem z mikrovlákna a běžným čisticím sprejem na kuchyňské povrchy.

Dřezy
Pokud chcete, aby váš dřez by stále jako nový, máme pro vás malý tip. Odstraňte ze dřezu veškerou mastnotu, nastříkejte na dřez roztok tekutého bělidla pro domácnost a vody v poměru 3 : 1 a nechejte několik hodin nebo přes noc působit. Doba působení by neměla přesáhnout 16 hodin. Ráno dřez opláchněte nebo očistěte vlhkým hadříkem. Dřez by měl být bez výrazné námahy krásně čistý.
 

Dávejte pozor na:

Skvrny vzniklé působením tepla a ožehnutí.

Vždy používejte ochrannou podložku odolnou vůči teplu, odkládací stojánek (s gumovými nožičkami) nebo ochrannou podložku do dřezu pro horké hrnce. Pokud nalijete horké tekutiny přímo do dřezu, aniž byste do něj současně pustili studenou vodu, může dojít k poškození povrchu Corian®. 

Škrábance

Nekrájejte ani nesekejte potraviny přímo na povrchu Corian® – na pracovní desce by vznikly rýhy. Místo toho používejte kuchyňské prkénko. Na tmavých, vysoce pigmentovaných barvách budou škrábance, prach a běžné opotřebení viditelné dříve než u světlejších texturovaných barev.

Rozlití chemikálií

Pokud dojde k náhodnému vylití silných chemikálií (např. odstraňovač nátěrů, čističe kartáčů, čističe kovů, čističe na trouby, čističe obsahující metylenchlorid, kyselinové čističe odpadu, acetonové odlakovače atd.), je nutné povrch okamžitě opláchnout dostatečným množstvím mýdlové vody, aby nedošlo k poškození pracovní desky.

Vařící voda z kohoutku

K zachycení vroucí vody je nutné vždy používat vhodnou nádobu, neboť vroucí voda z tohoto typu kohoutku může způsobit poškození povrchu ve dřezu Corian® a jeho okolí. Na tento typ poškození se nevztahuje 10letá záruka od společnosti DuPont.


Ať se stane cokoliv, nezoufejte!

Povrch DuPont™ Corian® je ze své podstaty obnovitelný, protože se jedná o materiál pevný a homogenní v celé jeho struktuře. Většina poškození, včetně poškození v důsledku silného nárazu, vysoké teploty nebo působení chemikálií, lze obvykle na místě opravit, a obnovit tak původní hladký, hygienický a jednotný vzhled.


Kde najdu více informací?

Pokud se chcete o možnostech Corianu dozvědět více, není nic jednoduššího než nás kontaktovat. Naše firma má s používáním Corianu mnoho zkušeností a jako jedni z mála máme certifikát na výrobu přímo z Belgie. Ukážeme vám zrealizované projekty, vybereme s vámi nejvhodnější barvu i tvar a rádi vám pomůžeme převést vaše sny v realitu.

 

Kontaktní formulář

Neváhejte nás nezávazně kontaktovat.